Finest Sound – Check Di Riddim

Finest Sound

13 apr. Finest Sound – Check Di Riddim

Check Di Riddim on peosari, mis on spetsialiseerunud kariibidelt pärineva muusika mängimisele Eesti tantsusaalides alates 2013. aastast. Uuemaid ja parimaid hitte kariibidelt jagavad Finest Soundi tegijad Dj Masu aka Mängi ja DJ Ras Wu, kes on ühtlasi ka Check Di Riddimi resident selektad.

Finest Soundsystem on alates 2012. aastast tegutsev dancehalli ja reggae muusikat mängiv sound Tartust, kelle missiooniks on mängida kuumemaid dancehalli rütme erinevates Eesti paikades. Selektorite sooviks on jagada kõige värskemaid lugusid, mis hetkel dancehalli kultuuris rahvast hullutavad samas unustamata klassikuid.

Dj Mängi aka Masu sündis Tartus, kuid aastatel 1994-2008 elas Lõuna-Soomes. Tema armastus reggae- ja dancehall-muusika vastu sai alguse 2005. aastal ning külastades erinevaid reggae-pidusid Helsingis, leidis ta, et võiks ka ise plaate mängima hakata. Eesti reggae-publiku ette astus ta aastal 2010 Tartus Masu nime all. Soome publikule on ta tuttavam DJ Mängina. Nüüdseks on DJ Mängi ehk Masu mänginud mitmel Eesti parimal reggae-peol (nt Bashment, Sugarcane, Rasta Bass, Dancehall Night jne). Lisaks on ta esinenud Soomes Gwan Positiv Soundsystemi korraldatud pidudel, Helsingi Island Jamil, Reggae Stompil ja Turus Reggae Businessil. DJ Mängi ehk Masu on tuntud ka oma miksteipide poolest ning on ainuke Eesti selektor, kes laseb dancehall-miksteipe stabiilselt välja. Check Di riddim sai alguse Masu miksteipide seeriast.

Ras Wu alustas oma reggaemuusikaga seotud tegevust Võru kandis juba kaua aega tagasi, kus ta kohtus Smaddyga Athens Soundist. Nende sõprus viis Ras Wu Athens Soundi, mis on üheks kauem tegutsevaks soundiks Eestis. Sellest ajast peale on Ras Wu mänginud mitmetel pidudel nagu Mis Mõttes Neljapäev, Sugarcane, MindPhunk jne. Ras Wu on tuntud oma eklektilise mängustiili poolest, kus ta kombineerib värskeimat reggae ja dancehall muusikat dubi ning soca rütmidega.

Check Di Riddimi peod on Eesti reggaesõprade hulgas tuntud selle poolest, et võib kindel olla pakutava muusika headuses ja kvaliteedis. Kuulata saab ehedaid lugusid, mis parasjagu ka Jamaical laineid löövad. On kindel, et kes on juba välja tulnud, külmaks jääda ei saa. Kohale on oodatud kõik reggae ja dancehalli sõbrad, tantsijad, niisama huvilised.

Rohkem infot:
https://www.facebook.com/finestsoundsystem/
https://www.mixcloud.com/deejaymasu/
https://www.facebook.com/checkdiriddim/

Reggae.ee 2016
Foto: Peeter Viisimaa