Goodas Sound

Goodaz Sound

21 apr. Goodas Sound

Goodas Sound, kuhu kuuluvad Helina Savi (alias DJ EstAfrina) ja Elisabeth Põldma (alias Queen Elisabeth) on inspireeritud Jamaica kultuurist ja armastusest lõunamaiste rütmide vastu.

Soundsystemid, mis koosnevad tavaliselt DJ’dest ehk selecta’dest ning vokalist-võõrustajatest ehk MC’dest on Jamaical ja mujal maailmas selle väikese saareriigi kultuuri edasikandjateks ja elushoidjateks. Idee koos mängima hakata tekkis tüdrukutel MTÜ reggae.ee kaudu tuttavaks saades, teineteist eraldi esinemas nähes ja mõistes, et aeg on küps teha midagi, mida Eestis pole veel tehtud: 100% naiste sound’i!

Helina alustas DJ-tegevusega 2007. aastal ning on olnud ka aktiivne maailmamuusika ürituste promootor. Ta elas 7 aastat Prantsusmaal, kus samuti sagedasti plaate keerutas. Täna on tema valikus mix house’ist, dancehallist ja muust elektroonilisest muusikast, millel on minekut, bassi, mis elab ega jäta külmaks.

Elisabeth on mikrofoni taga veetnud 19 aastat, nii Eestis kui välismaal. Enim innustab teda Kariibi- ja Afro-Ameerika muusika. Repertuaaris on nii omaloomingut eesti- ja inglise keeles kui ka hitte lemmikute sulest. Lisaks valdab ta Eestis unikaalset Jamaica stiilis MC/õhtujuhtimist. Ta on Eesti reggae-maastikul väga tegus olnud juba dekaadi jagu ja esinenud praktiliselt kõigil kodumaistel reggae-sündmustel. Elisabeth on ka kirglik Kariibi tantsude & liikumise aktivist ja dancehalli õpetaja.

Goodas Sound’i esinemistel lüüakse tantsu nii lava ees kui peal ja kui vibratsioonid on õiged, siis ka pea peal!

Vaata & kuula lisa Facebookis: facebook.com/goodasound

Reggae.ee 2016
Foto: Peeter Viisimaa