Jamaica artistid augustis Tallinna väisamas

Bashment 20. aastat

06 aug. Jamaica artistid augustis Tallinna väisamas

Meie erakordselt sooja suve krooniks rõõmustavad augustis kõiki reggae ja dancehall sõpru mitmed Tallinnas esinevad Jamaica muusikud. 17. augustil tähistab Eesti vanim Sound System ja pidudesari Bashment oma 20. sünnipäeva. Sündmus toimub Kultuurikatla aias PADA ning selle raames astuvad lisaks kohalikele DJ-dele, tantsijatele ning muusikutele üles ka vokalistid Demetri ning Richie Loop Jamaicalt. 24. augustil jõuab Saku Suurhallis vaatajate ette Julian Marley täiskoosseisus live-bändiga. Kontserti soojendab Venemaalt pärit Miyagi & Endspiel.

Kuigi Eesti ja Jamaica vahel küll diplomaatilised suhted puuduvad, siis Jamaica kultuuri oleme siinmail kohalike entusiastide vahendusel siiski jälgida saanud alates 90-ndatest. Juba kaks aastakümmet on Bashment Kingz Sound Eestis korraldanud pidusid, mida tänaseks koosseisu kuuluv tuntud Eesti vokalist J.O.C kirjeldab oma laulusõnade läbi järgmiselt: „Bashmentaliteet – raggamuffin kvaliteet, see on mu identiteet… Seda kuulab pensionär ja naudib puberteet, tantsupõrandale jalad saab veetud!“ Bashment Kingz Sound DJ Tarrvi Laamann seisab nüüd hea selle eest, et bashmentaliteet jõuaks veelgi rohkemate inimesteni tutvustades Amazonas Reisid kaudu Eesti turistidele Jamaica saart ka kohapeal.

Richie LoopAugustis PADA-s esinev laulja, laulukirjutaja ja produtsent Richie Loop esindab tänapäevast Jamaica klubimuusikat dancehall, kuid tema viimane hitt liigitub aina kuumemaks muutuva muusikastiili basshall alla. Musklimehest laulumeest kuulates üllatub ilmselt nii mõnigi värske peole sattuja tänapäevase Jamaica muusika intensiivsuses võrreldes vana hea reggae-ga. Dancehall on hoopis midagi muud, dancehall on tantsimiseks ja mitte ainult jalalt jalale kõikudes vaid pigem peapeal või twerkides!

Twerkon populaarne Jamaica tantsuelement, millega inspireerivad rahvast peol dancehall stiili profitantsijad Queen Elisabeth, Triinu Aruväli ja Yahna ning selleks puhuks korraldatakse kohapeal isegi vastavasisuline võistlus.

DemetriSünnipäevapeo teine suurim magnet Demetri paitab meie kõrvu samuti originaalse, kuid veidi pehmema dancehall-iga, mille saatel oma tantsupartneriga romantiliselt wine-ida ehk sensuaalselt puusi liigutada.

Traditsioonilisema Jamaica reggae austajatele saab legend Bob Marley poja Julian Marley ülesastumine Saku Suurhallis 24. augustil kindlasti pakkuma väga kvaliteetset kontserdielamust. Julian esineb Tallinnas oma bändiga The Uprising, kus meeskonnaliikmeid lausa 15, kellest 9 on muusikud. Julian Marley on laulja, muusik, laulukirjutaja ja produtsent, Craig Taylor – trummar, Roobny Ligonde – löökpillimängija, Luke Andrews – kitarrist, Strickland Stone – bass, Jaime Hinckson ja Jarrell Little – klahvpillid, Carol Dexter ja Nicole Burt – taustavokaal.

Samal üritusel esinev koosseis Venemaalt, Miyagi & Endspiel,  viljeleb hip-hop muusikat aga on oma viimase aja suurimaks hitiks osutund looga kulgenud hoopis dancehall-i poole. Nende I Got Love on praeguseks Youtube-is kogunud pea 160 miljonit vaatamist ning lugu on Eestis ja mujal Euroopas väga kuum. Miyagi & Endspiel tulid äsja (20. juulil!) välja ka uue albumiga “Hajime, Pt. 3”, millelt Tallinna kontserdil kindlasti materjali kuuleb.

Reggae.ee 2018