Julian Marley kontsert Tallinnas 24.08.2018

Julian Marley Tallinnas

25 juuli Julian Marley kontsert Tallinnas 24.08.2018

Noorelt lahkunud reggaemuusika legend Bob Marley jättis siia ilma oma maagilist tämbrit ning muusikaannet edasi kandma lausa seitse poega. Ühte neist on meil käesoleva aasta suvel võimalik esmakordselt Eestis oma silmaga näha ja kõrvaga kuulda ürituse WagWan raames Saku Suurhallis 24.08.18. Julian Marley on laulja, muusik, laulukirjutaja ja produtsent, tänaseks 43-aastane, kes on esinenud ja tuuritanud paljudes paikades üle maailma. Eriti sädelev lend sai artisti jaoks alguse teiste vendade Stepheni, Damiani ja Ky-Maniga 1990-ndatel koos loodud Ghetto Youths Crew kaudu. Julian Marley on lisaks oma vendadele viljakat koostööd teinud ka The Wailersi ning Lauren Hilliga. 

Julian esineb Tallinnas oma bändiga The Uprising. See tähendab, et kontsert saab olema täisvõimsusel live-esinemine kogu oma ilus ja võlus. Meeskonnaliikmeid on lausa 15, kellest 9 bändi liikmed ning olulisemad instrumendid mängitakse järgnevate muusikute poolt:

Craig Taylor – trummar
Roobny Ligonde – löökpillimängija
Luke Andrews – kitarrist
Strickland Stone – bass
Jaime Hinckson ja Jarrell Little – klahvpillid
Carol Dexter ja Nicole Burt – taustavokaal

Uurisime Wag Wan-i tiimijuhilt Kristjanilt kuidas ta tuli mõttele kontsert korraldada?

„Mul on au olnud kohtuda Marley perekonna liikmedega Ameerikas ja nendega koos vibe-da. Mõte sündis tänu ühistele tutvustele selles perekonnas, kellele meeldib nii Eesti ja reggae kultuur. Mõtlesime, et miks mitte kasutada ära seda ainulaadset võimalust ja tuua ESIMEST korda ajaloos Marley nimi Baltikumi. Jah gi wi all!

Kas ja miks on reggae-muusika ja kogu selle spirituaalse kultuuri tutvustamine tänastele noortele oluline?

„Reggae muusika ja kultuur on palju enamat kui need esmased pealiskaudsed asjad, mida sellest teatakse. Siia kaugele Ida-Euroopa riiki on raske seda kõike kohe serveerida. Üritame teha tasa ja targu, et inimesed avastaksid ja leiaksid ise selle, mis selle kauge maa kultuuris just neile oluline on. Meie toome kohale hea muusika vibe-i ja jämmi, milleks on erakordne võimalus näha ühel laval ebajumala staatuses oleva Bob Marley poega Julian Marleyit. Lisaks pakume võimalust näha väga cooli dou-t Venemaalt – Miyagi & Endspiel. Di party a go slap weh!

Kui suurt osavõttu/mitut kontserdikülastajat 24. augustil Saku Suurhallis ootad?

„Jah know“

Kuidas on Julian ise Eestisse tuleku osas meelestatud? Kas ja mida ta Eestist teab?

„Julian Marleyl on just käimas tema “As I Am” Euroopa turnee, mille käigus külastab ta ka Tallinnat. Meile on väga suur au teda siin vastu võtta ning näidata üles suurimat lugupidamist ja külalislahkust. Sama ootame ka kogu Eesti rahvalt ja meie kontserdi külastajatelt, et Julian saaks Eestist 100% positiivse elamuse ja tagasiside ning et ta tahaks siia alati tagasi tulla. Eestist teab ta nii palju kui me talle rääkinud oleme – imeline ja puhas loodus, toredad ja sõbralikud inimesed, vapustavalt kaunis vanalinn jne. Ma loodan, et ta on siin väga blessed.“

Koosseis Venemaalt – Miyagi & Endspiel viljeleb hop-muusikat aga on oma viimase aja suurimaks hitiks osutund looga kulgenud hoopis dancehall-i poole. Nende I Got Love on praeguseks Youtubes kogunud pea 160 miljonit vaatamist ning lugu on Eestis ja mujal Euroopas väga kuum. Miyagi & Endspiel tulid äsja (20. juulil!) välja ka uue albumiga “Hajime, Pt. 3”, millelt Tallinna kontserdil kindlasti materjali kuuleb. Album on kvaliteetselt sünge kujutades endast korralikku rütmiehitustööd, sügavat lüürikat ning lauljate stiilselt monotoonseid räpitämbreid.

Eestist suundub Julian Marley oma turnee käigus edasi Slovakkiasse.

Paljudes tekitab kindlasti küsimust sündmuse pealkiri Wag Wan. Just sellise häälikupaariga tervitavad jamaicalased saarel teinetest ning eesti keeles vastaks sellele kõige täpsemalt küsimus „Kuidas läheb?“ :)

Rohkem infot ürituse kohta
Rohkem infot Julian Marley kohta
Rohkem infot Miyagi & Endspiel kohta

Reggae.ee 2018