Rototom Sunsplash 2016

Rototom Sunsplash

02 juuni Rototom Sunsplash 2016

Kindel on see, et Rototom Sunsplash tuleb igal aastal. Sellel aastal toimub kuulus reggaefestival 13.-20. augustil. Paljud ootavad pikisilmi juba seda aega, mil on järjekordselt võimalik oma telgid ja muud kompsud kokku pakkida, et minna ühele suurimale 8-päevasele reggaepeole Benicassimisse, Hispaania idarannikule.

Rototom on alati võlunud enda iga-aastaseid külastajaid oma mitmekesisusega. Iga seltskond leiab festivalilt just selle, mida sinna otsima läheb: elavat muusikat, tantsu, käsitööd, arutelusid, kunsti, sõpru jpm. Tegemist on kohaga, kus on tõesti võimalik end vabaks lasta ja tegeleda nende asjadega, milleks igapäevaste toimetuste juures kõige rohkem aega ei jätku.

Sotsiaalfoorumis planeeritakse sellel aastal keskenduda vabaduse ja väärikuse teemadele. Kindlasti ei jää pagullaste teema tähelepanuta. Nagu ikka, tegutseb lisaks kõigele ka seekord festivalil Reggae University, reggae ülikool, kus tulevad lisaks muusika mõtestamisele arutlusele erinevad sotsiaalsed teemad, mis tänasel päeval inimestele eriti korda lähevad. Kindlasti leiab igaüks sealt endale midagi hingelähedast.

Kõige tähtsam on muidugi muusika. Mis on üks festival ilm hea muusikata. Sellel aastal on festivalile planeeritud võimas muusikaline kahurivägi, mis ei jäta mitte kedagi külmaks. Kohal on parimatest parimad nagu Beres Hammond, Freddie McGregor ft Stephen di Genius & Chino, Tiken Jah Fakoly, Tarrus Riley ft Alaine, Dean Fraser & Black Soil Band, Morgan Heritage, Junior Kelly, Jah9 & Dub Treatment, Inner Circle, keda Eesti inimestel on võimalik ka meie kandis näha, Assassin aka Agent Sasco, Wailing Souls, Randy Valentine ja paljud paljud teised.

Rohkem infot Rototom Sunsplashi kohta: http://www.rototomsunsplash.com

Reggae.ee 2016

Varasemad ülevaated Rototom Sunsplashist:

Rototom Sunsplash 2014
Rototom Sunsplash 2013
Rototom Sunsplash 2008
Rototom Sunsplash 2007