Wag Wan kontserdielamus Saku Suurhallis 24.08.18

Julian Marley

27 aug. Wag Wan kontserdielamus Saku Suurhallis 24.08.18

Möödunud nädalvahetusel toimus Saku Suurhallis üritus nimega Wag Wan. Kontserdil astusid üles Julian Marley Miyagi & Endspiel, üllatusesinejaks osutus mahehäälne naislauljatar Henessi. Soojendas Bashment Kingz Sound ning twerk-ima (New Orleansist bounce muusika tantsustiil) tulid Yahna ja Liisa. Tantsuetteaste oli korralik supernaiste power!

Peoõhtul suurhalli juurde jõudes oli näha rahulikku nooremapoolsete piduliste kogunemist. Reggae bass juba mütsus ning laval keerutas plaati Tarrvi. Lava oli kujundatud väga teemakohaseks ning värviliseks: kahel pool hiigelsuured palmipuud, lipud vastavalt artistide päritoluriikidele: Venemaa, Jamaica, Eesti ning värvilised Wag Wan logodega kettad. Valguslahendusega oli mindud parima kvaliteedini ning laes keerlesid kümned prožektorid, mida oli eriti efektne veidi kaugemalt vaadata.

Kell 21:30 paiku astus lavale Miyagi & Endspiel. Selleks ajaks oli saali kenasti rahvast kogunenud ning oli tunda, et just nende esinemist oodati väga. Tegemist on vene räpparitega, kes saavutasid suurema tuntuse hoopis dancehall looga. Naiste tualetis oli nende esinemise ajal kuulda ärevat sahmerdamist: „Kas nad SELLE loo on juba ära teinud!?“ Hüüdis üks neiuke kabiinist teisele, kes end parasjagu peegli ees värskendas. Kui SEE lugu „I Got Love“ siis lõpuks viimase palana kuuldavale lasti, tantsisid ka need kaasa, kes kogu eelneva kontserdi vaid tagasihoidlikult pead oli noogutanud. Tundus tõesti, et inimestele meeldib dancehall. Kahju, et koosseisul rohkem seda stiili muusikat ei ole.

Miyagi & Endspiel kontserdi lõppedes juhtus midagi eriskummalist. Nimel vooris 90% inimestest treppidest üles väljapääsu poole. Rahustasin oma kontserdikaaslast: „Küll nad lähevad lihtsalt jooki ostma ja tulevad tagasi!“ Kuid Julian Marley esinemise ajal oli saal siiski mõnevõrra hõredam.

Julian Marley backupMarley ise on oma esinemist võrreldes umbes kümne aasta taguse ajaga kõvasti parendanud. Tema lavaline liikumine on täpsem, lugudes esineb vähem kordusi ning taustabänd on lahedalt ehe ja professionaalne. Kõige säravamateks elementideks tema esinemisel olid taustalauljad. Sistad Carol ja Nicole laulavad kahehäälselt ning neist õhkus mustanahaliste lauljataride gospellikku sügavust. Lisaks laulmisele olid neil paika pandud tantsud nii jalgade kui kätega, mis lugude sisu illustreerisid.

Veel jäi kontserdist meelde äge vahepala kitarristilt, kes ühel hetkel kitarri kuklasse tõstis ning seal seda toredasti joogaasendis sõrmitses.

Julian esitas nii oma isa Bob Marley kui iseenda lugusid. Oktoobris on Julian Marleyl ilmumas uus album nimega As I am. Kuigi paljud üritusekülastajad olid tema esinemise ajaks lahkunud nägime saalis just siis kõige rohkem tuttavaid – need olid päris reggae-inimesed :)

Reggae.ee 2018